Jak przygotować się na makijaż? I dlaczego to takie ważne?

Umówiłaś się pierwszy raz na makijaż u makijażystki? Teraz zastanawiasz się jak się przygotować… Już wszystko Ci wyjaśniam poniżej.

Zacznijmy zatem od końca czyli od tego jak przyjść do makijażystki? W makijażu? Bez makijażu? Z nałożonym kremem tylko pod oczy? Do makijażystki przyjdź bez makijażu. Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że w czas makijażu nie jest wliczony demakijaż. Po drugie skóra zaraz po demakijażu może być lekko podrażniona i makijaż niekoniecznie spełni Twoje oczekiwania. Jeśli jesteś umówiona prosto po pracy to zmyj makijaż, najlepiej dwuetapowo przed wyjściem. Daj skórze odpocząć. Nałóż koniecznie pielęgnację.

PIELĘGNACJA

Zatem jak jesteśmy już przy pielęgnacji to pamiętaj, że to jest klucz do sukcesu. Zarówno makijażu codziennego jak i profesjonalnego. Dobrze wypielęgnowana skóra to jest najpiękniejszy makijaż jaki możesz sobie sprawić. Zacznij od demakijażu, najlepiej zrób to w dwóch etapach. Wklep tonik. Nałóż krem pod oczy, następnie krem dopasowany do potrzeb Twojej skóry. Na co dzień nie zapomnij o kremie z ochroną przeciwsłoneczną. Pamiętaj również o nawodnieniu od środka, wypijaj ok 2l wody dziennie. Twoja skóra Ci za to podziękuje.

ZABIEGI U KOSMETOLOGA

Jeśli chodzi o zabiegi w gabinecie kosmetycznym przed samym makijażem nie wykonuj żadnych zabiegów, po których skóra wymaga dłuższej regeneracji. Wszelkie inwazyjne zabiegi wykonaj odpowiednio wcześniej.

OPALANIE

Nie korzystaj z solarium! Raz, że jest to bardzo szkodliwe, dwa skóra z reguły jest mocno zaczerwieniona szczególnie na dekolcie. Wybór produktów do bezpiecznego opalania jest ogromny jestem pewna, że znajdziesz coś dla siebie.

HENNA I REGULACJA BRWI/ LAMINACJA

Kolejny krok to zadbane o brwi. Czy henna i regulacja są niezbędne? Oczywiście, że nie. Jeśli masz swoje brwi, które mają piękną naturalną linię absolutnie nic nie zmieniaj. Jeśli natomiast regulujesz brwi to wykonaj to również przed umówioną wizytą u makijażystki. Hennę i regulację wykonaj na 2-4 dni przed makijażem.

PRZEDŁUŻANE RZĘSY

Często pytacie mnie czy to ułatwia mi pracę? Szczerze nie bardzo. W nielicznych przypadkach stylizacja rzęs wykonana jest perfekcyjnie. Często dobrane macie zbyt długie rzęsy, które znacznie zmieniają proporcje oka. Widoczny klej, duże ubytki. Jestem zwolenniczką naturalnego efektu, który uzyskuję przez doklejenie kępek. zatem jeśli rozważasz założenie rzęs tylko ze względu na makijaż do zrezygnuj z tego pomysłu.

Spójrz na zdjęcia poniżej, mamy naturalny efekt uzyskany dzięki kępkom.

Jeśli masz pytania nie bój się do mnie pisać!

Ściskam Was i do zobaczenia,

Ania

Pamiętaj, że zapisy prowadzę również przez Booksy poniżej znajdziesz link.

https://booksy.com/pl-pl/114083_make-up-studio-anna-fabiszewska_makijaz_4353_piaseczno